Kategorie
Blog

Jak zostać influencerem?

Jak zostać influencerem? Ile zarabia influencer? Chcecie poznać tajemnicę sukcesu w internecie? Dowiedzieć się jak zostać influencerem i dzięki aktywności w internecie zacząć zarabiać? Zapraszamy do współpracy!

Jak zostać influencerem? Ewelina Kamczyk zarabia jako influencer w internecie

Jak zostać influencerem w Polsce?

Dynamiczny rozwój social media sprawia, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie jak zostać influencerem? Pozornie wydaje się to bardzo proste. Wystarczy przecież telefon z możliwością robienia zdjęć i dostęp do internetu. W praktyce jest to nieco bardziej skomplikowane. Po pierwsze potrzebujesz pomysłu na siebie, czym przyciągniesz użytkowników i jaki content będziesz publikować. Chcesz publikować treści poradnikowe? A może lifehacki? A może jesteś dietetykiem, który potrafi gotować i chcesz współpracować ze sportowcami? Musisz znaleźć pomysł na siebie i wyznaczyć sobie cele.

Co może być Twoim celem? Przyjmijmy, że chcesz zostać dietetykiem i pracować ze sportowcami. Celem, do którego będziesz dożył będzie przedstawienie siebie jako eksperta gotującego smaczne i zdrowe posiłki. Publikowany przez Ciebie content powinien dotrzeć do klubów sportowych i sportowców indywidualnych. Na tym Ci zależy, ponieważ chciałbyś z nimi współpracować.

Chcesz dowiedzieć się jak zostać influencerem? Napisz do Nas!

Wiarygodność to kolejna cecha, którą powinna posiadać osoba, która chce zostać influencerem. Na czym polega budowanie wiarygodności w oczach potencjalnych klientów i Twoich odbiorców? Przede wszystkim nie warto płacić za nieprawdziwe polubienia generowane przez boty, lub przypadkowe konta, które tak naprawdę nie istnieją. Sprawny marketingowiec pracujący z influencerami bardzo szybko zorientuje się, czy prowadzone przez Was konto posiada realnych fanów. Warto również pamiętać, że wiarygodność można zbudować poprzez spójny wizerunek. Jeśli jesteś dietetykiem pracującym przy sporcie to nie możesz publikować treści, w których regularnie jadasz w fast foodach. Zamiast tego powinieneś publikować treści związane ze zdrową żywnością. Dzięki temu przedstawiasz się jako osoba wiarygodna dla sportowców i dla potencjalnych klientów, którzy mogą np: zaproponować Ci współpracę w promowaniu zdrowej żywności.

Czego potrzebuje, żeby zostać influencerem?

  • pomysłu na przedstawienie swojego wizerunku w social media,
  • telefonu z dostępem do internetu,
  • pomocy agencji marketingowej.

Ile zarabia influencer?

To ile zarabia influencer w Polsce uzależnione są od kilku czynników. Klienci szukający partnerów do współpracy zwracają uwagę na popularność i zasięgi generowane przez influencera. Bardzo ważna dla klientów jest również spójność z wizerunkiem. W praktyce oznacza to, że usługa, lub produkt który klient chce promować powinien być spójny z tym co publikuje w social media influencer. To czynniki, które mają wpływ na to ile zarabia influencer, a jak w rzeczywistości wyglądają zarobki influencerów? W przypadku jednego posta publikowanego na Instagramie stawki wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy. Bardzo często zdarza się jednak, że klient chce postawić na dłuższą współpracę i większą ilość świadczeń. W takim przypadkach stawki mogą być znacznie wyższe.

Chcesz zostać influencerem? Napisz do Nas!