Promocja imprez sportowych

Promocja imprez sportowych ma na celu zbudowanie jak największego zainteresowania danym wydarzeniem skierowanego do określonej grupy docelowej. Nasza agencja marketingu sportowego realizuje promocję imprez sportowych dla takich podmiotów jak Lubelski Związek Piłki Nożnej, GKS Górnik Łęczna i Uniejowska Akademia Futbolu.

Promocja imprez sportowych - Mecz piłki nożnej Polska - Białoruś

W latach 2016-2019 mieliśmy możliwość promocji blisko 50 wydarzeń organizowanych przez GKS Górnik Łęczna. W zdecydowanej większości były to mecze piłki nożnej kobiet rozgrywane w Łęcznej. Głównymi założeniami naszej strategii promocyjnej było przyciągnięcie lokalnych kibiców. Ponieważ bardzo zależało nam na tym, żeby lokalni fani regularnie przychodzili na mecze. A dodatkowo uczestniczyli w życiu klubu i zaopatrywali się w gadżety w klubowym sklepie. W ciągu trzech sezonów pracy z piłkarkami z Łęcznej udało nam się poprawić frekwencję na trybunach o 300%.

Dzięki współpracy z GKS Górnik Łęczna dostaliśmy możliwość pracy dla Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. LZPN na zlecenie Polskiego Związku Piłki Nożnej organizował dwa mecze seniorskiej reprezentacji Polski kobiet w Łęcznej i Lublinie przy których nasza agencja marketingu sportowego miała okazję pracować.

Poszukujesz agencji, która zajmuje się promocją imprez sportowych? Skontaktuj się z Nami

Promocja imprez sportowych dla LZPN zaczęła się we wrześniu 2017 w Łęcznej, Polska pokonała Białoruś 4:1 w eliminacjach Mistrzostw Świata Francja 2019. Aktywna promocja wydarzenia w lokalnych mediach i instytucjach przyciągnęła na trybuny stadionu w Łęcznej 3740 widzów. W kwietniu 2019 na Arenie Lublin Polska zremisowała z Włochami 1:1. A dzięki naszej pracy z wysokości trybun tamto spotkanie obejrzało 7205 widzów. Co było ówczesnym rekordem frekwencji jeśli chodzi o piłkę nożną kobiet w Polsce.

Promocja imprez sportowych dla dzieci

Promocja imprez sportowych to nie tylko rozgrywki seniorskie, ale i młodzieżowe. W naszym portfolio mamy również realizację promocji turnieju piłkarskiego „Pajor & Tarczyńska Cup”, w której udział wzięły młode piłkarki z całej Polski. Realizacja projektu dla Uniejowskiej Akademii Futbolu odbywała się za pomocą social media i treści publikowanych w mediach.

Agencja marketingu sportowego JW Promotion zajmuje się promocją imprez sportowychNajważniejsze aspekty promocji imprezy sportowej:

  • odpowiednio zdefiniowana grupa docelowa
  • budżet na działania promocyjne
  • odpowiednio dobrana strategia promocyjna w oparciu o budżet i skuteczne kanały promocyjne

Chcesz wypromować swój event? Skontaktuj się z Nami