GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna był pierwszym klubem piłkarstwa kobiecego w Polsce, z którym współpracowała nasza agencja marketingu sportowego JW Promotion. 

GKS Górnik Łęczna Ewelina Kamczyk i Jakub Witek

Umowa zawarta pomiędzy zarządem GKS Górnik Łęczna, a JW Promotion dotyczyła działań z zakresu marketingu sportowego. Priorytetem było wypracowanie relacji z lokalnymi mediami, zbudowanie trwałych relacji z kibicami i ściągnięcie do klubu nowych sponsorów. W ciągu trzech lat pracy udało nam się rozbudować social media i wypracować model współpracy z dziennikarzami. Dodatkowo na zasadzie wymiany barterowej zbudowaliśmy relacje z wieloma instytucjami, które pomagały nam w promocji naszych wydarzeń.

Więcej kibiców, większa sprzedaż w sklepie GKS Górnik Łęczna

W ten sposób realizowana promocja klubu zaowocowała zwiększeniem liczby fanów przychodzących na stadion i większym zaangażowaniem społeczności wspierającej klub. Efektem większego zaangażowania kibiców była większa sprzedaż klubowych gadżetów podczas rozgrywania meczy Ekstraligi i w klubowym sklepie stacjonarnym. Po przeanalizowaniu przez nas zebranych danych okazało się, że w ciągu trzech sezonów naszej współpracy z klubem liczba kibiców przychodzących na mecze wzrosła 3 krotnie.

Dzięki współpracy z GKS Górnik Łęczna nasza agencja marketingu sportowego zyskała wiele ciekawych doświadczeń. W ciągu trzech lat współpracy poznaliśmy zasady funkcjonowania dużego klubu sportowego. Poznaliśmy jego struktury i procedury działania. A przede wszystkim wspólnie z drużyną mogliśmy cieszyć się z sukcesów wywalczonych na boisku. Kolejną korzyścią w zakresie naszej współpracy było poznanie wielu wpływowych osób ze świata sportu takich jak Zbigniew Boniek, Stefan Majewski i Zbigniew Bartnik.

Szukasz agencji marketingu sportowego która zajmie się promocją Twojego klubu sportowego? Napisz do Nas!

Rozwój marketingu sportowego i promocji w Górniku przełożył się na oferty współpracy, które zaczęła otrzymywać nasza agencja marketingu sportowego. Zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy organizowanych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej meczach reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Mieliśmy okazję pracować przy meczach rozgrywanych na stadionie w Łęcznej i Arenie Lublin, które od strony promocyjnej i marketingowej okazały się dużym sukcesem.